اینستاگرام مارکتینگ چیست؟

اینستاگرام مارکتینگ چیست؟

همراهان عزیز امروز قصد داریم به بررسی و شرح موضوع اینستاگرام مارکتینگ و هر آنچه که در ارتباط با این موضوع وجود دارد بپردازیم. با ما همراه باشید و با مطالعه این مقاله تا انتها پاسخ رایج ترین سوالات مرتبط خود را به صورت رایگان دریافت کنید.

تعرفه مدیریت پیج اینستاگرام

اینستا مارکتینگ به چه معناست؟

قبل از بررسی و شرح هر موضوعی بهتر است یک تعریف کاملا ساده و قابل فهم در ارتباط با اینستا مارکتینگ ارائه دهیم تا سایر مواردی را که در ادامه شرح می دهیم بهتر و کامل تر درک و دریافت کنید. با ما همراه باشید و مطالعه مقاله را از دست ندهید.

همانطور که اطلاع دارید برنامه اینستاگرام به عنوان یکی از پر بازده ترین شبکه های موجود در سراسر دنیا مورد استفاده قرار گرفته می شود و به دلیل پر بازده بودن این برنامه در بین مجموعه شبکه‌های اجتماعی و برنامه های مورد استفاده جهت ورود به فضای مجازی از آن جهت بازاریابی با بالاترین بازدهی استفاده می شود. بررسی های انجام شده حاکی از آن است که بیش از 800 میلیون کاربر فعال در برنامه اینستاگرام فعالیت دارند و این حجم از کاربران می تواند یک موقعیت ایده آل و بسیار مطلوب را برای بازاریابی و افزایش سطح رونق یک کسب و کار به وجود آورد. اینستاگرام مارکتینگ به عنوان یکی از برترین و پر بازده ترین روش های بازاریابی شبکه اجتماعی شناخته و مورد استفاده قرار گرفته می‌شود و درصد بسیاری از کسب و کارها برای رونق بخشیدن به درآمدشان از این بستر استفاده می کنند.

ابزارهای مورد استفاده در اینستاگرام جهت تبلیغات کدام اند؟

در قسمت قبل به چیستی اینستاگرام مارکتینگ و اهمیت آن در افزایش سطح رونق کسب و کار ها اشاره کردیم. در این قسمت از مقاله می خواهیم به بررسی و شناخت ابزار هایی که در برنامه اینستاگرام جهت تبلیغ مورد استفاده قرار گرفته می شوند، بپردازیم. با ما همراه باشید و جهت شناخت برترین ابزارهای مورد استفاده در اینستاگرام مارکتینگ مطالعه مقاله را تا انتها از دست ندهید.

یکی از رایج ترین مواردی که در ارتباط با برنامه اینستا و استفاده آن جهت تبلیغ وجود دارد، بحث های مالی می باشد. همانطور که اطلاع دارید امروزه کاربران اینستاگرامی که فالوور زیادی دارند با استفاده از روش تبلیغ درآمد های بسیاری به دست می آورند. در بسیاری از مواقع دیده می شود که شرکت ها و برندهای مختلف در صفحه های مخصوص خود در شبکه های اجتماعی سفارش هایی که توسط افراد مشهور اینستاگرام ثبت شده است را به اشتراک می گذارند تا با استفاده از این روش سطح فروش و جذب مشتری را به بالاترین حد ممکن برسانند. در ادامه به بررسی کاربردی ترین ابزار های اینستاگرام جهت بازاریابی و افزایش سطح رونق و کسب و کار می پردازیم.

هشتگ (#) اینستاگرام و اهمیت آن:

هشتگ (#) اینستاگرام و اهمیت آن:

یکی از پرکاربردترین ابزارهایی که در اینستاگرام به عنوان ابزار بازاریابی و یا ابزار اینستاگرام مارکتینگ مورد استفاده قرار گرفته می‌شود، هشتگ (#) است. کسب و کارهای مختلف پس از انتخاب هشتک صحیح، به راه اندازی کمپین های تبلیغاتی با هدف دقیق اقدام می کنند. اینستاگرام و الگوریتم های مورد استفاده در آن به این صورت عمل می کند که هر فرد می تواند با تایپ کردن هشتگ و سپس کلمه مورد نظر خود پست های جدید و پربازدید را مشاهده کرده و در دسترس خود قرار دهد. به عنوان مثال اگر شما کاربر اینستاگرام باشید و بخواهید در ارتباط با موضوع و حوزه لباس هشتگ های معروف و پربازدید را مشاهده کنید می توانید پس از تایپ علامت هشتگ لغت هایی همانند فشن، استایل، زیبایی و … را تایپ کنید. به عنوان مثال #مد و یا # لباس.

افراد می ‌توانند برای افزایش سطح رونق کسب و کار خود و فعالیت در زمینه اینستاگرام مارکتینگ از هشتگ های مناسب برای جذب فالوور و دیده شدن پست ها در اینستاگرام از هشتگ های مناسب و کمپین هشتگ های ایده‌آل استفاده کنند. هشتگ‌ها به طور کلی به دو دسته اصلی هشتگ اجتماعی و برندینگ تقسیم می شوند. مهم ترین تفاوت بین هشتگ های اجتماعی و هشتگ های برندینگ در این است که هنگام استفاده کردن از هشتگ های برند بیشتر پست هایی که از این هشتگ استفاده می شود، توسط کاربرانی که برند شما را می‌شناسند استفاده و شناسایی می شود و هشتگ های اجتماعی نیز توسط کاربران اینستاگرام قابل شناسایی خواهد بود.

استفاده کردن از ابزار استوری در اینستاگرام مارکتینگ

یکی از برترین ابزارهایی که در اینستاگرام مارکتینگ مورد استفاده تمامی افراد قرار گرفته می‌شود، استوری اینستا می باشد. استوری در اینستاگرام به عنوان بخشی خاص از این برنامه برای برقرار کردن ارتباط کاملاً مستقیم با مخاطبین و کاربران می باشد. از مهم ترین و برترین ویژگی های این ابزار می توان به مدت زمان طولانی فعال بودن آن و حذف نشدن استوری اشاره کرد.  در صورت استفاده از ابزار استوری می توان به مقدار قابل توجهی در جذب مخاطب و فالوورها موفق بود. استوری می تواند برندینگ موجود را پرتکاپو کند و برند مورد نظر به مقدار بیشتری مورد توجه فالوورها قرار گرفته شود.

کمک گرفتن از ابزار بیو  (Biography) به صورت خلاقانه

استفاده کردن از بخش نمایش ویدیوهای زنده در اینستاگرام مارکتینگ

افراد می توانند از بخش ویدیوهای زنده برای افزایش سطح تمایل فالوورها استفاده کنند زیرا درصد بسیاری از افراد به تماشا کردن ویدیوهای زنده با دسترسی آسان علاقه دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های اینستاگرام قابلیت دسترسی راحت به لحظات خاص می باشد که دسترسی به این لحظات از طریق تصاویر، ویدئوها و... در اینستا با کیفیتی بالا امکان پذیر است.

کمک گرفتن از ابزار بیو  (Biography) به صورت خلاقانه

امروزه کمتر کسی وجود دارد که با اینستاگرام آشنایی نداشته باشد و یا اکانتی در این شبکه اجتماعی بزرگ نداشته باشد. همان طور که اطلاع دارید در اینستاگرام بخشی به عنوان پروفایل صفحه کاربری وجود دارد و هر فرد می تواند یک متن را به عنوان بیوگرافی و برای شناخت بهتر صفحه تجاری خود تایپ کرده و در معرض دید سایر کاربران قرار دارد. یکی از بهترین و مناسب ترین موقعیت ها برای افزایش سطح رونق کسب و کار و به بیان ساده تر اینستاگرام مارکتینگ دقت در انتخاب بیو و نوشتن تعریف خوب و ایده آلی از محصول و یا خدمتی است که ارائه داده می شود. در صورتی که از یک بیو خلاقانه و کامل و قابل فهم در پیج اینستاگرام خود استفاده کنید، می توانید قدم موثری در اینستاگرام مارکتینگ و نزدیک شدن به موفقیت بردارید.

استفاده کردن از ابزار تگ لوکیشن در پست ها و استوری های جدید اکانت

استفاده کردن از امکان تگ کردن لوکیشن در پست و استوری اینستاگرام می‌تواند به عنوان یک مزیت برای اینستاگرام مارکتینگ مورد استفاده قرار گرفته شود. استفاده کردن از تگ لوکیشن می‌تواند امکان شناخت بیشتر فالوورها را افزایش دهد. شما می توانید با تگ لوکیشن در پست استوری های موجود در اینستاگرام خود به تبلیغ های اینستاگرامی در موقعیت جغرافیایی خاص اقدام کنید. در صورتیکه لوکیشن را در پست و استوری کنید می توانید یک حس امنیت و بهتر را به دنبال کنندگان خود در اینستاگرام انتقال دهید. انتقال دادن این حس امنیت و اعتماد به فالورها می توانید به کسب و کار خود رونق بیشتری دهید.

لزوم استفاده کردن از اینستاگرام مارکتینگ جهت افزایش سطح رونق فضای کسب و کار چیست؟

لزوم استفاده کردن از اینستاگرام مارکتینگ جهت افزایش سطح رونق فضای کسب و کار چیست؟

شاید شما هم با این سوال روبرو شده باشید که چه لزومی برای استفاده کردن از بازاریابی اینستاگرام یا اینستاگرام مارکتینگ وجود دارد؟ ما در این قسمت از مقاله به طور کامل به شرح دلایل لزوم استفاده کردن از  اینستاگرام می پردازیم. با ما همراه باشید مطالب این مقاله را تا انتها از دست ندهیم.

در قسمت های قبل نیز به صورت کوتاه به مهمترین دلایل استفاده کردن از بازاریابی اینستاگرام جهت افزایش رونق کسب و کار و یا برندینگ اشاره کردیم. اگر بخواهیم ساده ترین و در عین حال مهم ترین دلیل استفاده کردن از این برنامه شبکه اجتماعی را بیان کنیم، باید بگوییم که محبوبیت بیش از اندازه این برنامه در بین تمامی افراد کشور ما سبب شده است تا آن را به عنوان یک بستر مهم و پر رنگ برای ارائه تبلیغات و افزایش سطح رونق کسب و کار تبدیل کند.

مهم ترین دلایل لزوم استفاده کردن از بازاریابی اینستاگرام عبارت اند از:

  • بررسی‌های انجام شده حاکی از آن است که برنامه اینستاگرام در طول یک ماه بیش از یک میلیارد کاربر فعال دارد که از آن استفاده می کنند.
  • اینستاگرام ۵۰۰ میلیون کاربر فعال در طول روز یا همان کاربر فعال روزانه دارد.
  • در طول روز بیش از ۴۰۰ میلیون کاربر از مجموعه کاربران فعال اینستاگرام به انتشار استوری اقدام می کنند.
  • کسب و کارهای زیادی در سطح اینستاگرام رونق پیدا کردند و بیش از ۲۵ میلیون کسب و کار به درآمد سطح بالا دست پیدا کردند.

جهت مدیریت پیج اینستاگرام کسب و کار خود با کارشناسان مجرب آریا مارکتینگ تماس با ما بگیرید

  • با توجه به اهمیت و محبوبیت این برنامه در طول روز ۴ میلیارد عکس لایک می شود.
  • در طول روز و در برنامه اینستاگرام توسط کاربران آن بیشتر از ۱۰۰ میلیون پست به اشتراک گذاشته می شود.
  • درصد بسیاری از کاربران اینستاگرام را خانم‌ها تشکیل می ‌دهند. رنگ می تواند به عنوان یک مزیت برای خانم ها و افزایش سطح کسب و کارها به حساب آید.
  • تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد که حدود ۳۲ درصد از تمامی کاربران اینترنت در طول روز از برنامه اینستاگرام خود استفاده می کنند و حضور فعال دارند.
  • این برنامه شبکه های اجتماعی دارای ۸ میلیون اکانت کاری یا همان بیزینسی می باشد.
  • بیشتر از یک میلیون تبلیغ کننده ماهانه دارد.

امیدواریم که مطالب شرح داده شده در این مقاله برای شما کاربران عزیز مفید واقع شده باشد.گروه تولید محتوا آریا مارکتینگ