ایمیل مارکتینگ برای کسب و کار اینترنتی چیست؟

ایمیل مارکتینگ برای کسب و کار اینترنتی چیست؟

ایمیل مارکتینگ چیست و چه کمکی به ما می کند؟

ایمیل مارکتینگ چیست؟ مفهوم کلی بازاریابی از طریق ایمیل ساده است. شما گروهی از مشتریان بالقوه و مشتریان فعلی را انتخاب می کنید. سپس از طریق یک کمپین دیجیتال مارکتینگ و با یک استراتژی قوی برای این افراد ایمیل ارسال می کنید. اگر استراتژی و کمپین شما مسئولیت پذیر است، می توانید پتانسیل بالقوه خود را به فروش برسانید، خریدارانی که فقط یک بار از شما خرید نمی کنند.

چرا باید به ایمیل مارکتینگ اهمیت دهید؟

همانطور که گفته شده، روش های زیادی برای تبلیغ یک محصول وجود دارد. یکی از محبوب ترین روش ها در حال حاضر استفاده از شبکه های اجتماعی و کمک گرفتن از بازاریابی موثر است. اما با این تغییرات، بازاریابی ایمیل یا بازاریابی پست الکترونیکی یکی از بهترین راه ها برای ایجاد رهبران و مدیران، ایجاد وفاداری مشتری است.

جهت افزایش فروش خود با کارشناسان مجرب آریا مارکتینگ تماس با ما بگیرید.

بازاریابی از طریق ایمیل به سه دلیل مشترک مهم است:

 1. ایمیل بهترین راه برای برقراری ارتباط است. طبق آمار، حدود 90٪ از کارمندان آمریکایی ایمیل شخصی خود را در طول روز و در ساعات کاری بررسی می کنند. این امر بازاریابی از طریق ایمیل را به روشی مدرن برای تعامل با مشتری تبدیل می کند.
 2. شما لیستی دارید اگر شرکت شما در شبکه های اجتماعی کار می کند، ممکن است لیست خاصی از دنبال کنندگان داشته باشید اما این لیست ممکن است از بین برود یا کارایی خوبی نداشته باشد. لیست کاملی از مشتریان احتمالی شما در زمینه ایمیل تبلیغاتی و می توانید آن را برای همیشه حفظ کنید.
 3. کارایی ایمیل بهتر است. محصولات پست الکترونیکی برای فروش بهتر است. لازم به ذکر است که طبق گزارش DMA، بازده بازاریابی از طریق ایمیل (ROI) 3800٪ است. این تعداد برای شبکه های اجتماعی یک سوم است. همه این اعداد به شما نشان می دهند که ایمیل بهترین گزینه است.

 

حقایقی درباره بازاریابی از طریق ایمیل مارکتینگ

بنابراین اگر قصد راه اندازی مشاغل جدیدی در زمینه بازاریابی و تبلیغات را دارید، بهتر است این اطلاعات را در ذهن داشته باشید. ایمیل مارکتینگ یک روش ساده برای تبلیغات است که می تواند سود خوبی برای شرکت شما به همراه داشته باشد.

 

حقایقی درباره بازاریابی از طریق ایمیل مارکتینگ

برای تصمیم گیری به آمار دقیق نیاز است. شما باید یک دید کامل داشته باشید و سپس تصمیم بگیرید. آمار و حقایق مربوط به بازاریابی از طریق ایمیل چیست؟ این رشته ای است که به دلیل ماهیت دیجیتال دسترسی به آمار آسان است.

در حال حاضر بیش از 3.8 میلیارد کاربر ایمیل در جهان وجود دارد. پیش بینی می شود که این رقم تا سال 2025 به 4.1 میلیارد یا بیشتر برسد. بنابراین بسیاری به فکر صرف هزینه در این زمینه هستند. پیش بینی می شود امسال سال 2023، شرکت های آمریکایی 350 میلیارد دلار برای بازاریابی از طریق ایمیل هزینه کنند.

اما آمار دیگری نیز وجود دارد. برخلاف شبکه های اجتماعی، بهتر است به آمار زیر توجه کنید:

 

 • MarketSherpa گزارش داده است که 72٪ مردم جهان دوست دارند محصولات تبلیغاتی را از طریق ایمیل ببینند و تنها 17٪ ترجیح می دهند این محصولات را در شبکه های اجتماعی تبلیغ کنند.
 • با کلیک بر روی دکمه اشتراک گذاری شبکه های اجتماعی، میزان کلیک به میزان 158٪ افزایش می یابد.
 • مشترکان ایمیل شما 3 برابر بیشتر از سایر مشترکان، محتوای شما را به اشتراک می گذارند.
 • ایمیل در جذب مشتری 40٪ موثرتر از فیس بوک و توییتر است.
 • ایمیل 6 برابر بیشتر از توییتر است.
 • به طور متوسط، ایمیل 3 برابر بیشتر از شبکه های اجتماعی برای شما سفارش می فرستد.
 • 90٪ افراد مایلند اخبار ها و به روز رسانی های شرکت را از طریق ایمیل دریافت کنند و فقط 10٪ مایل به دریافت آن از طریق فیس بوک هستند.

محدودیت‌های ایمیل چیست؟

بازاریابی از طریق ایمیل مزایای بسیاری دارد. این روش بازاریابی به شما امکان می دهد به طیف وسیعی از کاربران دسترسی پیدا کنید و به طور مداوم و مستقیم با آنها تعامل داشته باشید. اما هیچ چیز در جهان کامل نیست. در دنیای تجارت الکترونیکی و بازاریابی ایمیل نیز شاهد مشکلات و محدودیت هایی هستیم.

این محدودیت ها را می توان به دو قسمت کلی تقسیم کرد. قسمت اول چالش های پیش روی شرکت شما در ارسال و تهیه ایمیل است. این قسمت را فناوری می نامیم.

محدودیت های فناوری های ایمیل مارکتینگ چیست؟

محدودیت های فناوری های ایمیل مارکتینگ چیست؟

 1. وضوح: اکنون می توانید پیام های ایمیل برای خود ایجاد کنید. پیوند اشتراک را در سایت قرار دهید. اما شما و کاربرانتان هنوز باید نحوه ورود به سیستم را انتخاب کنید. در نتیجه، شما قادر به دسترسی به همه کاربران اینترنت نخواهید بود و فقط به افرادی که دسترسی به ایمیل شما را انتخاب می کنند، محدود خواهید شد.
 2. فعالیت: این به معنای بی اثر بودن بازاریابی از طریق ایمیل نیست. اگر استراتژی درست انجام شود، یک کمپین موفق خواهید داشت. اما باید چند نکته را بخاطر بسپارید. اگر ایمیل شما بی ربط است، وقت ارسال آن را ندارید و محتوای جالبی هم ندارید، بهتر است آن را ارسال نکنید. شما باید یک برنامه دقیق داشته باشید و برنامه و تأثیرات آن را کنترل کنید، در غیر این صورت بازاریابی از طریق ایمیل کارساز نیست.
 3. محتوا: همانطور که در پاراگراف قبلی ذکر شد، مطالب بسیار مهم هستند. بخشی از محتوا نشان می دهد محتوایی که می نویسید مرتبط و مفید است. آیا این به مشتری کمک می کند؟ بقیه مشکل به نوع نوشتن برمی گردد. آیا سبک نوشتاری شما جذاب است؟ آیا پست شما نمونه ای از یک کمپین جدید است یا یک کمپین دیگر؟ روی محتوا و سبک نوشتن آن محتوا تمرکز کنید و راهی برای برقراری ارتباط با کاربر انتخاب کنید.
 4. طراحی: یکی از محدودیت های اصلی بازاریابی از طریق ایمیل، طراحی و شکل کلی ایمیل است. دو باور غلط وجود دارد که محدودیت های طراحی را تشدید می کند. برخی ممکن است به جای محتوای مناسب به دنبال طراحی جالب باشند. برخی مطالب گیج کننده و نامناسبی را ارائه می دهند. شما هم مجبور نیستید دنبال کنید. شما باید یک راه میانه پیدا کنید و آن را دنبال کنید.
 5. تعداد ایمیل های ارسالی: اگر تعداد زیادی ایمیل به طور مداوم ارسال کنید و گیرنده نتواند تعداد ایمیل های دریافتی را تعیین کند، در این صورت با مشکلات زیادی روبرو خواهید شد. تعداد ایمیل هایی که می توانید ارسال کنید یک محدودیت جدی است. اگر ایمیل هایتان را خیلی زیاد یا خیلی کم ارسال کنید، در این صورت ایمیل ها تاثیری در مخاطبان، فروش و سود شما نخواهند داشت و شکست خواهید خورد.
 6. هرزنامه: شما باید حلقه افرادی را که ایمیل شما را دریافت می کنند مشخص کنید. شما باید سعی کنید افرادی را که واقعا می خواهند خبرنامه و مشاوره شما را دریافت کنند جذب کنید. در غیر این صورت، این نامه های الکترونیکی از هرزنامه قابل تشخیص نیستند و باعث حذف یا لغو اشتراک کاربر می شوند.
 7. ایمیل های ناخواسته: برخی از ایمیل ها ارسال شده اند اما هرگز دریافت نشده اند. می توانید از یک کلمه کلیدی به نام spam استفاده کنید که به طور خودکار ایمیل شما را به جعبه spam ارسال می کند.
 8. اندازه ایمیل: ایمیل شما نباید خیلی بزرگ باشد. شما باید یک ایمیل سبک طراحی کنید تا همه بتوانند آن را با هر سرعتی بارگیری و مشاهده کنند. در غیر این صورت، همه فقط یک بار ایمیل شما را باز می کنند و آن را نمی بینند.

برخی از مشکلات بازاریابی ایمیلی

 • دیدگاه شخصی: ما از نظر محتوا کمی با هم ارتباط برقرار کرده ایم، این محتوا باید بتواند ارتباط برقرار کند. اما مهمترین چیز این است که بتوانید مشکلات را شخصاً حل کنید. تعامل با ایمیل شما باید ارتباطی بین مشتری و شما ایجاد کند. اگر نمی توانید وفادار باشید، مشتریان خود را به سرعت از دست خواهید داد.
 • اطلاعات بروزرسانی: اگر شما یک شرکت کوچک هستید و درآمد زیادی ندارید، در گرفتن کارمندان اضافی مشکل خواهید داشت. کارمندان بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی و ایمیل به شما کمک می کنند اطلاعات خود را به روز نگه دارید. اما اگر نمی توانید همیشه خود را به روز نگه دارید، ایمیل های شما اهمیتی ندارند.
 • امنیت: حفظ و نگهداری آدرس های ایمیل کاربران بسیار مهم است. اگر قادر به محافظت از حریم خصوصی کاربران خود نیستید، ممکن است با از دست دادن اعتماد شما دریک جنگ قانونی گرفتار شوید.

اینها همه محدودیت های اساسی و مهمترین محدودیت های بازاریابی از طریق ایمیل هستند. البته ممکن است این محدودیت ها برداشته شود. اگر پروژه بازاریابی ایمیل را به تیم حرفه ای بسپارید، با خیال راحت می توانید به افزایش فروش خود فکر کنید.