آشنایی با شش راه برای بهبود سئو

آشنایی با شش راه برای بهبود سئو

مقدمه راه های برای بهبود سئو

رعایت استاندارد های سئو و انجام نکات کلیدی آن باعث می شود تا کسب و کار شما بهتر در فضای اینترنت دیده شود و بتوانید خدمات و محصولات خود را به صورتی بهتر به مخاطب معرفی کنید. در واقع هر چقدر شما به اهمیت سئو و لحاظ کردن استاندارد های آن توجه کنید، به همان اندازه هم می توانید شانس خود را در جهت جذب کردن مخاطب افزایش دهید. در این مقاله با شش راه برای بهبود سئو آشنا خواهیم شد و هر کدام از آن ها را نیز بررسی خواهیم کرد.

آشنایی با شش راه برای بهبود سئو

قطعا راه های بیش تری جهت بهبود سئو وجود دارد و تعداد آن ها از شش تا بسیار بیش تر است اما چون توضیح و بررسی آن ها در این مقاله نمی گنجد بنابراین قصد داریم با توجه حجم مقاله، شش راه مهمی که برای بهبود سئو مفید هستند را توضیح دهیم.

استفاده از شبکه های اجتماعی

امروزه شبکه های اجتماعی به یکی از غول های بسیار بزرگ در سطح اینترنت تبدیل شده اند که  تقریبا می توان گفت تمام انسان های روی کره زمین را به صورت مجازی در خود جای داده است و این انسان ها در این شبکه ها نیز مانند دنیای واقعی با یکدیگر تعامل دارند. نکته مهمی که در شبکه های اجتماعی وجود دارد این است که شما با فعالیت در آن ها می توانید محتوا، محصولات، خدمات و … خود را به تعداد بسیار بالایی از مخاطبان معرفی کنید. نکته مثبتی که در شبکه های اجتماعی وجود دارد این است که اگر کاربری یک محتوا جذاب ببیند امکان دارد آن را برای فرد دیگری بفرستد و آن فرد نیز به همین صورت تا در نتیجه محتوای شما به صورت نمایی منتشر شود.

حال با این قابلیتی که شبکه های اجتماعی در اختیار ما قرار می دهند باید از آن ها استفاده کنیم بدین صورت که یا یک صفحه ایجاد کنیم و نظر مخاطبان خود را جلب کنیم، یا آن که آدرس سایت یا محصولات خود را جهت تبلیغ به صفحاتی که تعداد مخاطبان میلیونی دارند بدهیم تا با تبلیغات گسترده شان، هزاران و حتی میلیون ها نفر محصولات ما را ببینند و از وب سایت ما بازدید کنند که این امر کمک بسیار زیادی به بهبود رتبه وب سایت و بهبود سئو آن خواهد کرد.

استراتژی تولید محتوا

همیشه تولید محتوا یکی از پایه ای ترین روش های بهبود سئو وب سایت می باشد اما بهتر است که از استراتژی های مختلفی جهت تولید محتوا برای بهبود سئو وب سایت استفاده کنید. فرض کنید محصولات وب سایت شما شامل محصولات مراقبت پوست و زیبایی می باشد جهت این کار می توانید از یک استراتژی مناسب مثلا “ایجاد احساس نیاز در مشتری” استفاده کنید بدین صورت که در بازه های زمانی مشخصی درباره روش های مراقبت از زیبایی محتوای آموزش تولید کنید و این محتواها باید به صورت سریالی باشد تا مخاطب ترغیب شود که محتواهای آینده شما را نیز مطالعه کند. حال هر بار می توانید تاثیرات گذر زمان بر روی پوست و زیبایی را مورد هدف قرار دهید.

روی این مسئله بیش تر تاکید کنید که اگر از پوست و زیبایی خود مراقبت نکنید، مشکلات زیادی در سنین بالاتر برای شما به وجود می آید که شاید جبران پذیر نباشد. در نتیجه با تولید محتوای سریالی، مخاطب ترغیب می شود که محتواهای بعدی شما را نیز دنبال کند و با نیازی که در آن ایجاد کرده اید در جهت استفاده از محصولات مراقبت پوستی، احتمالا به مشتری شما تبدیل و همچنین مشتری های دیگری را برای شما می آورد که نرخ بازدید سایت شما به شدت بالا می رود. در نتیجه از استراتژی های تولید محتوا غافل نشوید.

تعامل داشتن با مخاطب

این روش نیز یکی از راه های تاثیر گذار برای بهبود سئو می باشد که باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید. در حقیقت هسته اصلی و عامل موفقیت شما را مخاطبان شما تعیین می کنند که جهت آن که بازدید وب سایت، فروش بیش تر محصولات، رشد بهتر کسب و کار و در نتیجه سئو خود را به طور چشمگیری بالا ببرید باید با مخاطبان در تعامل باشید و آن ها نیز فکر کنند که شما برای آن ها ارزش قائل هستید. هنگامی که شما با مخاطب تعامل دارید و از شما پرسش می کند و جواب می دهید و احساس اعتماد به شما می کند در نتیجه باعث می شود تا به طور چشمگیری سئو شما بهبود یابد. در واقع هرگونه تعامل مانند نظر گذاشتن کاربران برای شما، بازدید از محتوای شما، سوال و پرسش از شما و … باعث فهم این موضوع برای موتورهای جستجو می شود که شما برای مخاطبان ارزش ویژه ای قائل هستید و در کسب و کار خود مورد اعتماد آن ها هستید در نتیجه محتوا و وب سایت شما را به مخاطبان بیش تری پیشنهاد می دهند.

مدیریت پیج اینستاگرام

استفاده از انواع روش های لینک دهی

استفاده کردن از لینک های داخلی، لینک های خارجی، بک لینک و … همگی از راه های مهم جهت بهبود سئو می باشد که مدیریت این لینک ها و به کاربردن آن ها به صورت استاندارد می تواند تاثیر بسیار بالایی بر روی بهبود سئو وب سایت شما داشته باشد. در حقیقت با لینک های داخلی موتورهای جستجو متوجه یکپارچگی و منظم بودن مطالب وب سایت شما می شوند که برای آن ها بسیار مهم است. با استفاده از لینک های خارجی نیز موتورهای جستجو ارتباط بین محتوای وب سایت شما با وب سایت لینک داده شده را می فهمند و با بررسی وب سایت شما و وب سایت مربوطه، شما و آن را در یک حوزه کاری قرار می دهد که باعث می شود تا مخاطبان آن ها نیز به وب سایت شما مراجعه کنند و این چنین هم به بهبود سئو وب سایت خود کمک کرده اید و هم آمار بازدید وب سایت خود را بالا برده اید. در واقع لینک های خارجی یا بک لینک ها یک ابزار بسیار مهم در جهت بهبود سئو می باشد که باعث انتقال مخاطبان از وب سایت های مختلف به وب سایت شما می شوند.

استفاده کردن از ابزار گوگل آنالیتیکس و گوگل سرچ کنسول

به عنوان یک مدیر وب سایت یا صاحب کسب و کار باید از رشد وب سایتتان، میزان ترافیک آن، تعداد مخاطبان، تعدا بازدید و … در روزها یا ماه های مختلف اطلاع داشته باشید تا بتوانید با استراتژی های مختلف، سئو وب سایت خود را بالا و به رشد کسب و کارتان نیز کمک کنید. ابزار گوگل آنالیتیکس (google Analytics) این امکان فوق العاده را به شما می دهد که آمارهای گفته شده همراه با اطلاعات ارزشمند دیگری نیز در اختیار شما قرار دهد تا از وضعیت وب سایت خود مطلع شوید. همچنین با استفاده از ابزار گوگل سرچ کنسول (google search console) نیز می توانید از امکانات ارزشمند آن مانند کنترل کلمات کلیدی، تعداد لینک ها داخلی و خارجی، ثبت سایت در آن، حل مشکلات احتمالی و … استفاده کنید که استفاده از این دو ابزار باهم می تواند تاثیر بسیار بالایی در بهبود سئو وب سایت شما داشته باشد.

رعایت نکات پایه ای سئو

علاوه بر پنج مورد قبلی که در جهت بهبود سئو توضیح دادیم، رعایت برخی نکات ریزتر نیز می تواند کمک بسیار زیادی به شما کند. که برخی از آن ها به شرح زیر هستند:

  • نداشتن غلط املایی در محتوا.
  • بهینه سازی سایت برای استفاده در گوشی های موبایل.
  • انتشار محتوا در بازه های زمانی مشخص که باید در هر هفته حداقل یک محتوا تولید کنید.
  • استفاده از کلمات کلیدی هدفمند و به روز رسانی آن ها.
  • استاندارد سازی قالب های تصاویر، متن، ویدیو، نوشتن توضیحات مناسب برای آن ها و …
  • بهبود سرعت وب سایت با کاهش حجم تصاویر و ویدیو ها و رعایت نکات استاندارد.
  • تولید محتوای با کیفیت و جذاب که مخاطب را ترغیب به مطالعه آن کند.
  • استفاده از تبلیغات هدفمند در قالب رپورتاژ آگهی در سایت های پربازدید یا تبلیغ در شبکه های اجتماعی.

بنابراین با رعایت این نکات و صدها نکات ریزتر که شاید به تنهایی اهمیت بالایی نداشته باشند، کمک بسیار زیادی به بهبود سئو وب سایت شما خواهد کرد.

سخن پایانی

در این مقاله شش راه برای بهبود سئو را معرفی کردیم که البته مورد ششم یعنی آخر، رعایت نکات پایه ای سئو بود که لحاظ کردن آن ها تاثیر فوق العاده بالایی در بهبود سئو دارد. البته روش های بسیار زیاد دیگری نیز وجود دارند که در این مقاله سعی کردیم شش مورد از مهم ترین آن ها را بررسی کنیم.