تولید محتوا سئو شده چگونه است؟

مفهوم تولید محتوا

تولید محتوا عبارت است از انتشار هرگونه محتوای با کیفیت متنی، تصویری، ویدیویی، صوتی و … بر بستر اینترنت و شبکه های اجتماعی است. در واقع اولین هدف از تولید محتوا، انتقال دانش و مطالب مفید در حوزه ای خاص به مخاطب است که با توجه به بستری که قرار است در آن انتشار پیدا کند، مدل آن نیز می تواند متفاوت باشد. مثلا بهتر است نوع تولید محتوا در شبکه های اجتماعی، تصویری یا ویدیویی باشد تا تاثیر بیش تری روی مخاطب بگذارد. یا مثلا جهت تولید محتوای صوتی، می توانید اقدام با تولید پادکست کنید و آن را در اپلیکیشن های اشتراک پادکست منتشر کنید. دقت داشته باشید که نکات مربوط به سئو را نیز در محتوای خود لحاظ کنید و تولید محتوا سئو شده با کیفیتی را تحویل مخاطب دهید.

مفهوم تولید محتوا سئو شده

می توان گفت که تولید محتوا سئو شده به معنی رعایت نکات و استانداردهای مناسب جهت بهتر منتشر شدن محتوا در اینترنت است. بدین صورت که افراد بیش تری بتوانند به محتوای شما دسترسی داشته باشند البته با توجه به نوع محتوا، نکات سئو شده آن ها نیز متفاوت می باشد که باید نکات مربوط به سئو هر مدل را به صورت جداگانه بر روی آن ها اعمال کرد. با تولید محتوا سئو شده، وب سایت شما در لینک های اولیه موتورهای جستجو ظاهر می شوند و این چنین جایگاه سایت و برند شما ارتقا خواهد یافت.

نکات مهم جهت تولید محتوا سئو شده

عنوان اصلی:

شما باید برای محتوای خود یک عنوان مناسب و با معنی انتخاب کنید.

کلید واژه اصلی:

کلید واژه اصلی که با موضوع محتوای شما مرتبط هستند را پیدا کنید و با یک توزیع مناسب آن را در محتوای متنی خود مورد استفاده قرار دهید. مثلا در این مقاله کلید واژه اصلی، “تولید محتوا سئو شده” می باشد.

کلید واژه فرعی:

علاوه بر کلید واژه اصلی، تعدادی کلمه کلیدی فرعی که جهت سئو وب سایت مناسب هستند را انتخاب و با توزیع مناسبی در محتوای خود مورد استفاده قرار دهید.

URL مناسب:

آدرس های URL وب سایت شما باید کوتاه و برای کاربر قابل فهم باشد و سعی کنید در صورت امکان کلمات کلیدی را نیز در آن به کار ببرید.

عنوان های اصلی:

در هر محتوای متنی تعدادی عنوان وجود دارد که در داخل آن ها مطالبی مرتبط با آن نوشته می شود. مثلا در این بخش مقاله عنوان اصلی “نکات مهم جهت تولید محتوا سئو شده” می باشد که در آن باید حتما از کلمات کلیدی اصلی یا فرعی استفاده شود.

لینک های داخلی:

از تمام صفحات موجود در وب سایت مورد نظر می توان به عنوان یک آدرس داخلی استفاده کرد. بدین صورت که مثلا شما در حال توضیح درباره محصولی خاص هستید، می توانید در متن توضیح بنویسید که جهت اطلاع از محصولات مشابه دیگر، به این آدرس مراجعه کنید و لینک صفحه مربوطه در وب سایت خود را در آن قرار دهید.

لینک های خارجی:

گاهی اوقات مطلبی را از جایی می خوانید و همان را با تغییراتی در وب سایت خود قرار می دهید که بهتر است منبع آن را نیز در وب سایت خود ذکر کنید. بدین صورت که لینک صفحه وب سایتی که مطالب را در آن گردآوری کرده اید را در متن محتوای خود قرار دهید، این گونه موتورهای جستجو ارتباط بهتری بین محتوای شما و موضوعات وب سایت مرجع بدست می آورند و در سئو وب سایت شما نیز بسیار موثر است.

محتوای طولانی مفید:

نکته دیگری که جهت تولید محتوا سئو شده مفید می باشد، نوشتن محتواهای نسبتا طولانی و با کیفیت است. بدیهی است که هر چقدر محتوا طولانی و کیفیت آن نیز بهتر باشد، مخاطب زمان بیش تری را به خواندن آن اختصاص می دهد و همین مدت زمانی که مخاطب در وب سایت شما مشغول خواندن محتوا است، باعث می شود که موتورهای جستجو بفهمند محتوای شما برای مخاطب جذاب است و در سئو وب سایت شما بسیار موثر می باشد.

سازگار با تلفن های همراه:

اگر محتواهایی که شما تولید می کنید، ساختار آن نیز به خوبی در تلفن های همراه نمایش داده شود و قالب آن بهم نریزد، رتبه وب سایت شما بالاتر خواهد رفت. بنابراین سعی کنید صفحات وب سایت خود را ریسپانسیو طراحی کنید.

استفاده از تصویر و ویدیو:

قرار دادن تصویر یا ویدیو در محتوای خود، تاثیر زیادی بر سئو آن دارد و در واقع این بخش یکی از عوامل مهم در تولید محتوا سئو شده می باشد. البته دقت کنید که از تصاویر مرتبط با موضوع محتوای خود استفاده کنید تا تاثیر بیش تری روی سئو داشته باشد.

 

چگونه تولید محتوا سئو شده انجام دهیم؟

با مطالبی که در بخش های قبل گفتیم، امیدواریم که نکات مفیدی در زمینه سئو و محتوای سئو شده بدست آورده باشید. در این بخش توضیح خواهیم داد که چگونه تولید محتوا سئو شده را شروع کنید و یک محتوای مناسب بنویسید.

مرحله اول، انتخاب موضوع:

در ابتدای کار باید موضوع محتوای خود را انتخاب کنید که بهتر است کاملا مشخص و گویای مطالب محتوای شما باشد. جهت این که چه موضوعاتی را برای محتوای خود انتخاب کنید، می توانید از وب سایت های مرتبط با زمینه کاری خود ایده بگیرید.

برای رشد کسب و کار خود و افزایش فروش به کمک تولید محتوای سئو شده با کارشناسان مجرب آریا مارکتینگ تماس با ما بگیرید 

مطالب پیشنهادی: روش های تولید محتوا در اینستاگرام

مرحله دوم، انتخاب کلمات کلیدی:

بعد از انتخاب موضوع برای محتوای خود، باید کلمات کلیدی اصلی و فرعی موجود در زمینه مدنظر خود را انتخاب و در محتوا به کار ببرید.

مرحله سوم، نوشتن محتوای جامع:

سعی کنید محتواهای خود را با حوصله و دقیق بنویسید و تا جایی که امکان دارد محتوای سئو شده جامعی بنویسید تا به یک مرجع اصلی بین کاربران تبدیل شود و سئو وب سایت شما بالا رود.

مرحله چهارم، بهینه سازی محتوا:

صرفا نوشتن محتوا کافی نیست بلکه باید تولید محتوا سئو شده را در دستور کار خود قرار دهید. برای این کار می توانید از نکاتی که در بخش قبل گفتیم استفاده کنید و طبق آن، محتوای وب سایت خود را بهینه کنید.

مرحله پنجم، بهینه سازی کلمات کلیدی:

ربات های گوگل روی کلمات کلیدی حساس هستند و شما نیز باید این را درک کرده باشید. جهت بهینه سازی کلمات کلیدی می توان آن ها را در ابتدای جملات، انتهای آن، سر تیتر ها و … به کار برد.

مرحله ششم، اشتراک گذاری محتوا:

بعد از نوشتن محتوا، حال می توانید آن را در بسترهای مختلفی مانند وب سایت خود، وب سایت های پربازدید یا مخصوصا شبکه های اجتماعی منتشر کنید تا افراد بیش تری از محتوای شما مطلع و اقدام به مطالعه آن کنند.

مرحله هفتم، لینک سازی:

از اهمیت قرار دادن لینک های مفید در وب سایت خود غافل نشوید. سعی کنید به جای خریدن مجموعه لینک هایی که در بستر اینترنت موجود است، خودتان لینک های مناسب را پیدا و استفاده کنید.

مرحله هشتم، تحلیل نتایج:

در مرحله آخر باید بررسی کنید که تولید محتوا سئو شده شما در چه وضعیتی قرار دارد .ابزارهای مناسبی جهت تحلیل محتوا وجود دارند مانند گوگل آنالیتیکس، گوگل سرچ کنسول و …

استراتژی تولید محتوا

هدف از تولید محتوا، صرفا قرار دادن اطلاعات در اختیار مخاطب نیست، بلکه شما می توانید استراتژی های مختلفی را در این زمینه داشته باشید. مثلا برخی از افراد می خواهند از طریق تولید محتوا سئو شده، خود را به یک چهره مشهور تبدیل کنند و در بین کاربران به یک چهره شناخته شده تبدیل شوند.

برخی نیز قصد معرفی محصولات خود و فروش آن ها را دارند، بدین صورت که در رابطه با موضوع محصول خود، محتواهای سئو شده و با کیفیتی ارائه می دهند و کاربر را ترغیب به خواندن آن می کنند، در نتیجه در دل محتوا، محصولات یا خدمات خود را نیز به کاربر معرفی می کنند. گاهی اوقات نیز هدف بالا بردن تعداد کاربران وب سایت است، برای این کار نیز می توان به راحتی با تولید محتوا سئو شده، نظر تعداد  زیادی از مخاطبان را جذب و با قرار دادن منظم محتوا در وب سایت، آن ها را به کاربران همیشگی خود تبدیل کرد. بنابراین نکته مهمی که وجود دار این است که استراتژی مناسب خود را پیدا و در دل محتوای خودتان آن را نیز پیاده سازی کنید.

سخن پایانی

بررسی عوامل موثر در سئو و استاندارد های موجود در این زمینه، نیازمند مطالعه منظم و اطلاع از روش های جدید است، بنابراین همیشه در حال مطالعه باشید تا از جدید ترین تکنیک های تولید محتوا سئو شده اطلاع داشته باشید.