بازاریابی محتوا چیست؟ | انواع بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا چیست؟ | انواع بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا چیست؟

محتوای مفید باید هسته اصلی استراتژی بازاریابی محتوای شما باشد. تأثیر بازاریابی سنتی در هر سال بیشتر از قبل کاهش می یابد. بنابراین بازاریاب آینده نگر می داند راه های بهتری برای استراتژی بازاریابی وجود دارد. این نوع بازاریابی یک رویکرد بازاریابی استراتژیک است که بر ایجاد محتوای ارزشمند، مرتبط و سازگار برای جذب و حفظ مخاطب متمرکز است. سرانجام، در نهایت مشتری سودآوری بود به جای تمرکز بر روی محصولات و خدمات خود، محتوایی مفید و مرتبط با مشتریان خود ایجاد کنید. در این مقاله، ما به استراتژی بازاریابی محتوای شما نگاه خواهیم کرد. برای بازاریابی محتوای وب سایت خود با کارشناسان آریا مارکتینگ در ارتباط باشید.

استراتژی محتوا مزایای بسیاری دارد که می تواند به عنوان یک صاحب مشاغل به شما کمک کند و رشد پایداری را برای شما به همراه داشته باشد. یکی از مهمترین راهکارها، گسترش تجارت جدید است. یک استراتژی بازاریابی محتوا، محتوای ارزشمندی را ایجاد می کند که با موضوع تجارت مرتبط باشد. اگر بازاریابی محتوا قوی باشد، مخاطبان جدید جذب موضوع و تجارت مورد نظر می شوند و مخاطبان قدیمی همچنان قدرتمند باقی می مانند. محتوای ارزشمند و با کیفیت می تواند مخاطبان بیشتری را به خود جلب کند.

از مزایای یک استراتژی موفق بازاریابی محتوا، برنامه ریزی دقیق و منظم است و باید توجه داشت که محتوا برای چه کسی تولید می شود و مخاطب چگونه از محتوای ایجاد شده یا هر مشکلی که با کمک تولید محتوا برطرف شود، سود می برد. افرادی که در این نوع بازاریابی شرکت می کنند باید به مراحلی فکر کنند که از طریق آنها می توانند عملکرد بهتری داشته باشند.

تولید محتوا در سال های پیش رو چه تغییراتی رو داشته است؟

بازاریابی محتوا در سال های اخیر در راه اندازی مشاغل جدید بسیار مورد توجه قرار گرفته و اصلی ترین کاربرد آن در فضای مجازی بوده است. در واقع، بازاریابی محتوا در راه اندازی مشاغل آنلاین مورد استفاده قرار می گیرد و تأثیر بسزایی در توسعه آن ها خواهد داشت. البته باید توجه داشت که محتوای دیجیتال، یکی از اشکال تولید محتوا است که در آن فناوری می تواند کارایی خود را به بهترین شکل نشان دهد.

مقاله نویسی چه کمکی به ما می کند؟

بازاریابی محتوا در زمینه های مختلف می تواند موثر باشد و منجر به رشد و گسترش تجارت مورد تقاضا شود. به عنوان مثال، یک نویسنده یا مدیر شرکت می تواند از بازاریابی محتوا برای گسترش هوشمندانه و مقیاس گذاری در کار خود استفاده کند. در حال حاضر شرکت هایی وجود دارند که مستقیماً محتوا تولید می کنند و بازاریابی محتوا یکی از اصلی ترین موضوعاتی است که باید به آن توجه شود. شرکت های دیگر تولید محتوا را یک عملکرد جانبی می دانند و بازاریابی محتوا را یک تجارت اصلی می دانند.

مهمترین نکته ای که در استراتژی بازاریابی محتوا باید در نظر گرفت، برنامه ریزی دقیق است. در میان نکاتی که باید در نظر گرفته شود، در نظر گرفته می شود که چه کسی محتوا تولید می کند، چه مشکلی از طریق محتوای تولید شده و قالب مورد استفاده برای تولید محتوای با کیفیت بالا حل خواهد شد. این نوع بازاریابی بسیار متفاوت از تبلیغات است و محتوای تولید شده برای کسب و کارهای تولید شده در رسانه ها پخش می شود.

برخلاف محتوا در تبلیغات، تمام محتوای تولید شده به رسانه های دیگر منتقل می شود. استراتژی ارائه شده توسط بازاریابی محتوا، جذب کاربران است، در حالی که تبلیغات از یک استراتژی توهین آمیز استفاده می کند. تفاوت دیگر تبلیغات و بازاریابی محتوا در این است که هزینه ای ندارد، اما هزینه تبلیغات بسیار زیاد است.

مقاله نویسی چه کمکی به ما می کند؟

چرا به بازاریابی محتوا نیاز داریم؟

دلایل زیادی برای استفاده از بازاریابی محتوا برای مشاغل مختلف وجود دارد که مهمترین آنها تقویت بازدید از وب سایت و تولید آگهی هایی است که از منابع معتبر و مقرون به صرفه استفاده می کنند. مهمترین استراتژی بازاریابی محتوا ایجاد اعتماد در بازدیدکنندگان است. هرچه اطلاعات بیشتر بتواند اعتماد کاربران را جلب کند، احتمال خرید آنها بیشتر است.

دلیل دیگر ضروری بودن بازاریابی محتوا افزایش آگاهی از برند است

اصولاً هدف اصلی بازاریابی محتوا این است که ببیند مخاطب چه محتوایی تولید می کند و چگونه با آن تعامل خواهد داشت. این مسئله می تواند سطح تجربه شرکت های فعال را مشخص کند. عوامل دیگری نیز وجود دارد که بازاریابی محتوا را از نظر تولید محتوا ضروری می داند، از جمله مزیت های بهینه سازی کاربران هنگامی که محتوای با کیفیت بالا تولید می شود، این است که تعداد بیشتری جذب وب سایت ارائه شده می شوند و این امر منجر به بازدید بیشتر در وب سایت می شود.

سایت هایی که راه اندازی می شوند، به شرطی که از محتوای مفید و آموزنده با کلمات کلیدی مناسب استفاده کنند و براساس اصول به روز شده در تولید محتوا باشند، می توانند رتبه و موقعیت بهتری در موتورهای جستجو داشته باشند.

اهداف بازاریابی محتوایی

بازاریابی محتوا همچنین منجر به تولید بیشتر خواهد شد که به عنوان گزینه ای مناسب در توسعه تجارت جدید شناخته می شود و امروزه هدف اکثر مشاغل است. با این کار افرادی که قبلاً با سایت و تجارت شما آشنا نیستند می توانند از طریق اطلاعات و محتوای مفید تولید شده و جذب آن با تجارت شما آشنا شوند. بازدید از صفحات داخلی وب سایت شما کم کم بازدیدکنندگان را به مشتری مفید تبدیل می کند و باعث رشد کسب و کار شما می شود. 

اهداف اصلی دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی محتوا

مورد دیگری که بازاریابی محتوا را ضروری می کند، جذب مخاطب ایده آل است. فیلدهای موجود، اگر از کیفیت بالایی برخوردار نباشند، هیچ تأثیری در روند کار سایت ندارند، بنابراین یکی از اصلی ترین وظایف بازاریابی محتوا، جذب خریداران واقعی است. در زمینه بازاریابی محتوا، می توانید بسیاری از نکات مثبت را احساس کنید، مهمترین آنها دنبال کردن محتوای تجاری ایجاد شده توسط افراد علاقه مند است.

به این ترتیب، تمام افرادی که به دنبال تجارت شما هستند، وارد موتورهای جستجو می شوند و در صورت مشاهده محتوای ارائه شده توسط وب سایت خود، می توانند در فرم مشخص شده ثبت نام کنند. در واقع این افراد افرادی هستند که تیم های فروش در هر مشاغل باید به آنها توجه کنند و سرمایه گذاری اصلی سایت باید در این افراد باشد. استراتژی های بازاریابی محتوایی برای جلب مشتری عالی هستند.

به طور خاص، سه دلیل اصلی و مفید برای استفاده شرکت ها از بازاریابی محتوا وجود دارد:

 1. رشد فروش
 2. صرفه جویی در هزینه
 3.  پیدا کردن مشتریان وفادارتر

اهداف اصلی دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی محتواتفاوت تولید محتوا یا تبلیغات گوگل

یکی از مهمترین سوالاتی که بیشتر مردم در ذهن دارند این است که تفاوت بازاریابی محتوا با تبلیغات چیست؟ لازم به ذکر است که این دو دسته بسیار متفاوت از یکدیگر هستند و عملکردهای مختلفی دارند. در واقع، استراتژی بازاریابی محتوا در مشاغل مختلف، رسانه هایی را که محتوای خاص آنها را تولید می کند، رصد می کند و فقط برای محتوای تولید شده طراحی شده است، اما وقتی از رسانه برای ارائه محتوای تولید شده استفاده می شود، می توان گفت تبلیغاتی است.

 

جهت تولید محتوا برای کسب و کار خود با کارشناسان مجرب آریا مارکتینگ تماس با ما بگیرید.

علاوه بر این، استراتژی بازاریابی محتوا بسیار متفاوت از تبلیغات است و می تواند مشتریان زیادی را به سمت مشاغل گنجانده شده، جذب کند. تبلیغات و بازاریابی هزینه زیادی دارد اما شما درآمد بسیار بیشتری نسبت به تبلیغات دارید.

دلایل و مزایای استراتژی های تولید محتوا

یکی از مهمترین مزایای یک استراتژی بازاریابی محتوا افزایش بازدید وب سایت و تولید بازدهی جدید با استفاده از منابع کم هزینه و مطمئن است. اینها تنها برخی از مزایای استراتژی بازاریابی محتوا است و می تواند به مدیران وب سایت ها و شرکت های اینترنتی کمک کند تا تجارت خود را توسعه دهند.

در اینجا 10 مزیت استراتژی بازاریابی محتوا آورده شده است:

 1. اعتماد بازدیدکنندگان را تقویت کنید.

بازاریابی محتوا به کاربرانی که از وب سایت بازدید می کنند، اطمینان بیشتری نسبت به اطلاعات ارائه شده می دهد. این میزان خرید محصولات ارائه شده را افزایش می دهد و کاربران همچنین نظرات خود را در مورد محصولات و محتوای ارائه شده دارند.

 1. آگاهی از برند

بازاریابی محتوا با اهداف زیادی شکل می گیرد. یکی از مهمترین آنها افزایش اطلاعات کاربران در مورد نام تجاری است. بازاریابی محتوا به تمامی کاربران کمک می کند تا محتوای تولید شده را کامل  بشناسند و بر این اساس اقدامات جدی انجام دهند. همچنین سطح تجربه یک شرکت را نشان می دهد و مدیران مشاغل اینترنتی می توانند با ارائه فیلم و اینفوگرافیک و راه حل های مختلف، محتوای ارزشمندی تولید کنند.

 1. بهبود سئو

یکی دیگر از عواملی که بازاریابی محتوا به آن نیاز دارد، بهبود سئو است و این تنها با تولید محتوایی با کیفیت و دستیابی به بازدید بیشتر به وب سایت مورد نظر محقق می شود. الگوریتم های مورد استفاده موتورهای جستجو بسیار متفاوت هستند و هر لحظه تغییر می کنند. اگر محتوا مربوط به موضوع کسب و کار باشد و از کلمات کلیدی مناسب در آن استفاده شود، وب سایت در موتورهای جستجو رتبه بالاتری خواهد داشت. بهبود سئو نیز در این حالت امکان پذیر است و باعث می شود وب سایت وارد شده بیش از قبل دیده شود.

 1. جذب مخاطبان ایده آل

بازاریابی محتوا مزایای دیگری نیز دارد. از جمله جذب مخاطب ایده آل، تبدیل بازدید کنندگان به سرنخ، ایجاد رهبران جدید، به اشتراک گذاری محتوای ایجاد شده توسط بازدید کنندگان، جذب افراد به وب سایت شامل و افزایش سرمایه سایت، از جمله این مزایا می باشند. این امر به موفقیت وب سایت ها و تولید محتوای ارزشمند کمک می کند.

افرادی که درگیر بازاریابی محتوا هستند باید چند هدف برای خود تعیین کنند. این یکی از مهمترین استراتژی ها در تولید محتوا است. تعیین اهداف برنامه ریزی به آنها این امکان را می دهد تا بهترین عملکرد را داشته و از الگوهای متنوعی استفاده کنند.

 1. دلایل و مزایای استراتژی های تولید محتوامخاطبین منطبق با هدف را مشخص کنید

یکی دیگر از مزایای استراتژی بازاریابی محتوا این است که مخاطبانی را کاملاً منطبق با محتوای تولید شده مشخص می کند. مسئولان سایت که می خواهند یک برنامه موفق ایجاد کنند باید مخاطبان خود را بشناسند و به وضوح به آنها نگاه کنند.

افرادی که به تازگی یک وب سایت و یک فروشگاه آنلاین افتتاح کرده اند تا بتوانند محتوای خوبی تولید کنند و رابطه خوبی با مشتریان خود برقرار کنند، باید توجه ویژه ای به این موضوع داشته باشند.

 1. تعیین سیستم مدیریت محتوا

تعریف سیستم مدیریت محتوا اطمینان می دهد که محتوای مربوطه در وب سایت به درستی منتشر می شود. استفاده از برنامه های مختلف مانند هات اسپات و وردپرس به عنوان سیستم مدیریت محتوای مورد نیاز شناخته شده است که می تواند مورد استفاده قرار گیرد و بهترین نتیجه را به دست آورد.

 1. استخدام نویسندگان مجرب

یکی از مهمترین عوامل موفقیت در بازاریابی محتوا به متخصصانی تعلق دارد که می توانند ایده های خوبی برای بازاریابی محتوای موفق ارائه دهند و محتوایی متناسب با اهداف مقامات و وب سایت مورد نظر تولید کنند. وبلاگ نویسان، کارشناسان سئو و طراحان وب سایت از جمله متخصصانی هستند که می توانند نقشی اساسی در بازاریابی محتوا داشته و موفقیت های بیشتری کسب کنند.

 1. ایده پردازی

استراتژی دیگر بازاریابی محتوا ایده پردازی است که محتوای مورد نظر را ایجاد می کند. به این معنا، می توانید از ابزارهایی مانند جت سئو، تولیدکننده ایده وبلاگ، Feedly ، uzzSumo  و برنامه های دیگری استفاده کنید که به فرد کمک می کند بهترین ایده را در تولید محتوا داشته باشد.

 1. تعیین نوع مطالب

گزینه های زیادی برای تولید محتوا وجود دارد، اما باید توجه داشت که تولید محتوا به سه دسته بصری، نوشتاری و صوتی تقسیم می شود. وقتی هر یک از این سه نوع محتوا با هم ترکیب شوند، قالب جدیدی ایجاد می کنند. پست های وبلاگ، اینفوگرافی ها و فایل های صوتی و بسیاری از مطالب دیگر بسیار مورد توجه مردم قرار گرفته و تأثیر مستقیمی در بازاریابی محتوا خواهد داشت.

 1. انتشار و تولید محتوا ویژه

وقتی محتوا مطابق با موارد بالا تولید شد، می تواند برای موتورهای جستجو، فضای مجازی، ایمیل و حتی تبلیغات منتشر شود. بازاریابی محتوا نیاز به نظم و انضباط دارد و مدیریت محتوا به ایجاد محتوایی کمک می کند که در زمان مشخصی منتشر شود.