روش های تولید محتوا در اینستاگرام

مقدمه ای بر روش های تولید محتوا در اینستاگرام

روش های تولید محتوا در اینستاگرام شبکه های اجتماعی نقش بسیار مهمی در زندگی ما دارند و همواره محتواهای مفیدی در آن ها قرار می گیرد. امروزه تولید محتوا در اینستاگرام یا در هر شبکه اجتماعی دیگری، یکی از تخصص هایی است که باید هر کسی آن را یاد بگیرد. افراد بسیار زیادی وجود دارند که هیچ وب سایتی ندارند و فقط با استفاده از فعالیت در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام و تولید محتوا در اینستاگرام توانسته اند که به درآمدهای بسیار زیادی دست پیدا کنند. در این مقاله سعی می کنیم که راهکارهای مفیدی در زمینه تولید محتوا در اینستاگرام را با هم بررسی کنیم.

چرا تولید محتوا؟

شاید شنیده باشید که محتوای خوب پادشاه است. پس بنابراین شما می توانید با تولید محتوا در اینستاگرام، نظر مخاطبان زیادی را جذب کنید و آن ها را ترغیب به خواندن محتواهای خود کنید. شما به عنوان فردی که در زمینه تولید محتوا در اینستاگرام فعالیت می کند، باید محتواهای تصویری مناسبی را در اختیار مخاطب خود قرار دهید تا او همواره ترغیب شود تا در مورد موضوعی خاص، دانش لازم را از محتواهای شما بدست آورد.

چند ترفند تولید محتوا اینستاگرام

چرا تولید محتوا در اینستاگرام؟

تقریبا می توان گفت هر کسی که یک گوشی هوشمند دارد، برنامه محبوب اینستاگرام را روی آن نصب دارد و از آن استفاده می کند. در این چند سال گذشته تعداد مخاطبان بسیار زیادی از اینستاگرام استفاده کرده اند و روز به روز آمار کاربران آن به شدت در حال افزایش است. علاوه بر این، اینستاگرام در کشور ما از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و واقعا می توان گفت که جزو اولین گزینه ها جهت سرمایه گذاری در آن و تولید محتوا می باشد.

یک مثال ساده برای شما میزنم تا اهمیت اینستاگرام را بفهمید. فرض کنید شما یک وب سایت معمولی دارید و یک محتوا در آن قرار داده اید، با فرض این که سئو آن در حد مناسب باشد و در صفحات اول جستجو گوگل نیز باشد، با این حال تعداد بازدیدهای آن شاید به هزار بازدید هم نرسد. اما شما می توانید بروید و پیج هایی که به صورت حرفه ای کار می کنند را نگاه کنید، می بینید که آمار بازدید از محتواهای آن ها حتی به چند میلیون هم رسیده است. بنابراین این به خاطر نوع شبکه سازی و قالب شبکه های اجتماعی است. در نتیجه توصیه می کنیم که تولید محتوا در اینستاگرام را جدی بگیرید و به نکاتی که در ادامه می گوییم خوب دقت کنید.

راهکارهایی جهت تولید محتوا در اینستاگرام به صورت حرفه ای:

راهکارهایی برای مدیریت پیج اینستاگرام:

به هرگونه محتوای متنی، تصویری، ویدیویی و … که در اینستاگرام منتشر می شود را فرآیند تولید محتوا در اینستاگرام می گویند اما باید استانداردها و روش های مناسب آن را یاد بگیرید تا افراد بیش تری بتوانند به محتواهای شما دسترسی داشته باشند. مهم ترین عواملی که جهت تولید محتوا در اینستاگرام باید رعایت کنید به شرح زیر هستند:

حوزه کاری

 در ابتدا باید هدف خود را جهت حضور در اینستاگرام تعیین کنید و بعد از این که هدف خود را مشخص کردید، باید به تولید محتوا در اینستاگرام بپردازید. به عنوان مثال فرض کنید که شما در حوزه محصولات آرایشی بهداشتی فعالیت می کنید، بنابراین باید فقط در این زمینه به تولید محتوا در اینستاگرام بپردازید تا کاربران متوجه شوند که حوزه فعالیت شما در چه زمینه ای است.

محتوای با کیفیت

اگر پیج اینستاگرامی خود را به تازگی درست کرده اید، باید محتواهای با کیفیت به مخاطب ارائه دهید تا او را ترغیب کنید که شما را دنبال و از محتواهای شما مطالب جدیدی یاد بگیرد. بنابراین سعی نکنید که فقط محتوا تولید کنید، بلکه این محتوای با کیفیت و مناسب است که باعث رشد شما می شود. در نتیجه به تولید محتواهای مناسب فقط در حوزه لوازم آرایشی بهداشتی بپردازید.

فعالیت روزانه خود را افزایش دهید

اصول اصلی شبکه های اجتماعی بر مبنای تعامل و شبکه سازی است. بنابراین حتما باید پیج هایی که در زمینه کاری شما مثلا محصولات آرایشی بهداشتی فعالیت می کنند را دنبال کنید. بعد از این کار بهتر است که به صورت روزانه کامنت هایی را در پیج هایی که مرتبط با موضوع شما هستند، قرار دهید.

بدین صورت که پیج های مشابه فعالیت خود را پیدا و زیر پست های آن ها روزانه مثلا 30 کامنت بنویسید که این کامنت ها می تواند پاسخ به سوالات کاربران باشد یا اظهار نظر یا … وقتی در یک مدت خاص این فعالیت ها را انجام می دهید، اینستاگرام پیج شما را به افرادی که در این زمینه هستند پیشنهاد می دهد و این گونه تعداد فالوور های شما افزایش می یابد.

زمان بندی مناسب جهت تولید محتوا اینستاگرام

اینگونه نباشد که مثلا امروز دو محتوا در پیج خود قرار دهید و یک هفته بعد یک محتوا. شما باید به طور منظم این کار را انجام دهید تا هم کاربر با نحوه کار شما آشنا شود و هم اینستاگرام بهتر رفتار شما را درک کند. بنابراین جهت  تولید محتوا در اینستاگرام، زمان های مشخصی انتخاب کنید که البته این بستگی به خودتان دارد که چقدر روی آن وقت بگذارید، اما سعی کنید که هفته ای حداقل یک محتوا منتشر کنید.

 

سفارش تولید محتوا

استفاده از هشتگ مناسب

استفاده مناسب از هشتگ ها باعث می شود که محتواهای شما چندین برابر حالت طبیعی بازدید داشته باشند. همان مثال آرایشی بهداشتی را در نظر بگیرید که در این صورت هشتگ هایی مانند، “لوازم آرایشی بهداشتی”، “محصولات زیبایی”، “محصولات آرایشی جدید” و … را انتخاب کنید. البته دقت کنید که هشتگ های شما حتما باید متناسب با موضوع محتوای شما باشد و اگر بی ربط با محتوای شما باشد، برای پیج شما ضرر خواهد داشت.

قالب های زیبا برای پست های اینستاگرامی خود

تقریبا تمام محتواهای اینستاگرام به صورت تصویری و ویدیویی می باشد و اگر محتوای متنی نیز موجود باشد، همان متن در قالب یک تصویر به مخاطب نشان داده می شود. اگر شما بروید و پیج های بزرگ و حرفه ای در اینستاگرام را مشاهده کنید، می بینید که از تعدادی قالب اختصاصی و منحصر به فرد برای پیج و محتواهای خود استفاده کرده اند که این باعث منحصر به فرد شدن محتواهای آن ها و بهتر دیده شدن در اینستاگرام می شود.

محتوای سریالی و قسمت به قسمت برای اینستاگرام

سعی کنید در محتواهای خود آموزش های خوبی را برای مخاطب در نظر بگیرید و اگر می توانید این آموزش ها را به صورت سریالی در اختیار او قرار دهید. بدین صورت که در یک بازه زمانی مثلا چند هفته ای، در مورد یک موضوعی که در آن تخصص دارید به  تولید محتوا در اینستاگرام بپردازید تا این چنین کاربر را ترغیب کنید که ادامه محتواهای شما را ببینید و برای او جذاب باشد.

داشتن ارتباط محتوا با کاربر

هرچقدر که شما ارتباط و تعامل بهتری با مخاطبان خود داشته باید، به یک چهره محبوب در بین آن ها تبدیل می شوید و همین باعث می شود که کاربران شما فکر کنند که شما به آن ها اهمیت می دهید و از این رو از پیج شما حمایت می کنند.

تعامل با پیج های مشابه

در ابتدا خب تعداد فالوورهای شما زیاد نیست یا حتی اگر هم زیاد باشد شما باید با پیج های مشابه با فعالیت خودتان ارتباط داشته باشید. مثلا می توانید با ارتباط برقرار کردن با این افراد از آن ها بخواهید که پیج شما را به کاربران خود معرفی کنند که این چنین باعث می شود افراد بیش تری پیج شما را ببینند.

استراتژی تولید محتوا

شما باید هدفی را از تولید محتوا در اینستاگرام دنبال کنید و برای محتواهای خود استراتژی های خاصی بچینید. مثلا یا می خواهید که از تولید محتوا در اینستاگرام  به درآمد برسید، یا هدفتان فروش محصولات خود است یا نه؛ اصلا هدف شما از تولید محتوا در اینستاگرام  معروف شدن است. پس این خیلی مهم است که استراتژی تولید محتوای خود را انتخاب و طبق آن محتوا تولید کنید تا در درازمدت به نتیجه برسید.

متخصص شدن در اینستاگرام

اهمیت تولید محتوا در اینستاگرام یک طرف، اهمیت کار کردن و یاد گرفتن این اپلیکیشن حرفه ای نیز یک طرف. اپلیکیشن اینستاگرام برخلاف چیزی که ما فکر می کنیم کاملا تخصصی است و هر چقدر با قوانین آن آشنا شوید، قطعا یک قدم از بقیه جلوتر هستید.

در بخش آخر

در این مقاله به اهمیت اینستاگرام پی بردیم و نکات مفیدی در زمینه روش های تولید محتوا در اینستاگرام را با هم یاد گرفتیم. به عنوان سخن پایانی اینکه سعی کنید که با امکانات اصلی این اپلیکیشن آشنا شوید و همواره وب سایت رسمی آن را چک کنید تا به روز باشید.