10 نکته طلایی محتوای با کیفیت

10 نکته طلایی محتوای با کیفیت

10 نکته طلایی محتوای با کیفیت شبکه های اجتماعی

10 نکته طلایی محتوای با کیفیت را  می توان با پیشرفت فناوری و روی کار آمدن شبکه های اجتماعی و همچنین استقبالی که مردم از این شبکه ها داشته اند موجب شده تا صاحبین کسب و کارهای مختلف برای تبلیغات و معرفی برند خود از طریق این شبکه ها  اقدام کنند در واقع می توان گفت که امروزه سایت های اینترنتی و  شبکه های اجتماعی به عنوان مهم ترین ابزار برای ارتباط با مخاطبین به شمار می آیند.

لازم است برای محفوظ نگه داشتن این ارتباط که می تواند منجر به رشد و توسعه چشم گیری در کسب و کارتان شود بر روی تولید محتوایی که در بستر اینترنت و شبکه های اجتماعی منتشر می کنید تسلط کامل داشته باشید.

در ادامه این مقاله قصد داریم 10 نکته طلایی محتوای با کیفیت را به شما معرفی کنیم برای آشنایی با این نکات دعوت می کنم با ما همراه باشید:

منظور از محتوای با کیفیت چیست؟ هدف از تولید محتوای با کیفیت چیست؟

قبل از این که با نکات مهم برای تولید محتوای با کیفیت آشنا شویم باید در ابتدا هدف خود را از نوشتن محتوا تعیین کرده و بتوانیم به سوالات مذکور پاسخ دهیم تا از این طریف بتوانیم نکات طلایی و مهم را در تولید محتوا بهتر و دقیق تر به کار ببریم.

منظور از محتوای با کیفیت چیست؟

تولید محتوای خوب و ارزشمند نیازمند وقت زمان است. بدین معنا که شما با صرف کمی زمان می توانید محتوای با کیفیت بالا را تولید کرده و از این طریق موجب رشد و توسعه برند خود شوید.

اما اگر محتوایی که در شبکه های اجتماعی قرار می دهید ضعیف باشد، نه تنها در تبلیغات و معرفی برند خود موفق نخواهید شد بلکه وقت و انرژی تان را نیز بیهوده تلف کرده اید. این نکته را فراموش نکنید که برای اینکه بتوانید رتبه سایت خود را در بازاریابی محتوا ارتقا دهید بایستی برای وبلاگ سایت خود یک محتوای با کیفیت بالا تولید کنید.

در حقیقت ایجاد محتوای منحصر به فرد موجب می شود تا موتورهای جستجو، سایت شما را به رسمیت شناخته و در افزایش نتایج جستجو نیز تاثیر گذار خواهد بود، و بالعکس این قضیه اگر از محتوای کپی شده سایت های دیگر استفاده کنید گوگل به راحتی آن را تشخیص داده و اعتبار سایت کاهش پیدا می کند.

لذا با توجه به آنچه که گفتیم هر چقدر تولید محتو از کیفیت بالاتری برخوردار باشد کاربران بیشتری به سمت سایت شما جلب می شوند و رتبه سایت نیز افزایش پیدا می کند، شاید با خود بگویید که تولید محتوا برای تبلیغات روشی ساده است اما همین روش ساده تاثیر بسزایی در افزایش کسب و کار و تجارت شما دارد.

هدف از تولید محتوای با کیفیت چیست؟

هدف از تولید محتوای با کیفیت چیست؟

پاسخ به این سوال بسیار ساده است، همانطور که در سطرهای اولیه همین مقاله نیز گفتیم ایجاد ارتباط با مخاطبان و مشتریان می تواند مهم ترین هدف در تولید محتوای با کیفیت باشد، در واقع از طریق ارائه محتوا، محصولات و خدمات خود را به مشتریان معرفی می کنید.

و این امر تنها از طریق تولید محتوایی با کیفیت بالا و مطلوب امکان پذیر خواهد بود. ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که منظور از تولید محتوا، تنها محتوای متنی نیست بلکه هدف انواع مختلف محتواهای باکیفیت بالا است.

برخی افراد تصور می کنند تولید محتوا از طریق گسترش دنیای وب پدید آمده است و نوعی کسب و کار نوین به شمار می آید، در صورتی که این تصور کاملا اشتباه بوده زیرا تولید محتوا در زمان های بسیار دور نیز وجود داشته است. در گذشته از طریق تصاویر مانند نقاشی، کتاب ها و سخنرانی ها محتوای خود را به مخاطبین ارائه می دادند.

در حالت کلی هدف از تولید محتوای با کیفیت راه یافتن به ذهن مخاطب و ثبت نمودن برندتان است، لذا اگر تمایل دارید خدمات و محصولاتتان را ارائه دهید و آن ها  را به مخاطبین و مشتریان خود معرفی کنید تولید محتوا بهترین راهکار می باشد.

جهت سفارش تولید محتوا خود با کارشناسان مجرب آریا مارکتینگ تماس با ما بگیرید

10 نکته طلایی محتوای با کیفیت

همانگونه که پیشتر نیز گفتیم محتوایی دارای ارزش است که با کیفیت بالایی تولید شده باشد. در ادامه مقاله نکات طلایی برای تولید محتوای با کیفیت را مورد بررسی قرار می دهیم:

 • تولید محتوای خاص و متمایز

منظور از تولید محتوای خاص، تولید محتوایی است که کپی برداری نشده باشد. از این طریق نتیجه جستجوی سایت افزایش پیدا کرده و در معرض دید و شناخته شدن قرار می گیرد. جالب است که بدانید کپی کردن محتوا از دیگر سایت ها نه تنها موجب کاهش اعتبار سایت شما خواهد شد بلکه توسط گوگل نیز جریمه می شوید.

توجه داشته باشید که محتوایی خاص و متمایز محسوب می شود که برگرفته از ذهن و ایده های شما باشد.

 • انتخاب تیتر مناسب و خوب

در حقیقت شما با ایجاد یک تیتر جذاب توجه مخاطب را به سمت خود جلب می کنید. هر چقدر تیتر را جذاب تر انتخاب کنید، مخاطبین بیشتری جذب خواهید کرد. در واقع مخاطبین از طریق خواندن تیتر با خود تصمیم می گیرند که آیا محتوای اصلی را بخوانند یا خیر.

 • محتوای با کیفیت، کاربردی است

یکی دیگر از ویژگی هایی که یک محتوای با کیفیت باید از آن برخوردار باشد این است که باید اطلاعات مفیدی را در مورد موضوع محتوا در اختیار کاربر قرار بدهد. همچنین نحوه به کارگیری اطلاعات محتوا را باید به مخاطب یاد دهید. برای این منظور باید در زمانی که در حال تولید محتوا هستید تمام راهنمایی های مورد نیاز را از طریق ایده هایی نوین و جالب در متن محتوا قرار دهید.

آیا تاکنون دقت کرده اید که مخاطبین اغلب مقاله های غیر داستانی را مطالعه می کنند، دلیل این کار این است که کاربران به این باور رسیده اند که مطالب غیر داستانی بیشتر جنبه آموزشی و یادگیری دارد. لذا شما نیز باید محتوایی تولید کنید که نه تنها موجب رشد و ترقی سایت شود، بلکه به یادگیری کاربران نیز کمک کند.

 • تولید محتوا با امکان پاسخ دهی به مخاطبینتولید محتوا با امکان پاسخ دهی به مخاطبین

امروزه اغلب افراد در صورت مواجه شدن با هر گونه مشکلی و یا ایجاد هر گونه سوالی در ذهنشان فورا به سراغ موتور جستجوی گوگل می روند تا جواب سوالشان و یا راهکاری برای مشکلشان را پیدا کنند. گوگل نیز در این زمینه تا به امروز توانسته است به خوبی عمل کرده و جواب هایی را برای افزایش اطلاعات کاربران به آن ها ارائه دهد.

تنها کافی است که از گوگل یک سوال بپرسید، فورا انواع مختلف محتوا از قبیل عکس ها، لینک ها و… را در اختیارتان قرار می دهد. البته به این نکته نیز توجه داشته باشید که کاربر تنها به دنبال پاسخ نیست بلکه قصد دارد ضمن دریافت جواب سوال خود اطلاعات مفیدی را همزمان درباره همان موضوع کسب نماید.

 • استفاده از اطلاعات صحیح و دقیق در محتوا

تصور کنید که محتوایی را تولید کرده و در سایت قرار می دهید، سپس آن محتوا توسط کاربران زیادی مطالعه می شود و توسط همان کاربران نیز مورد انتقاد قرار می گیرد که مطالب فوق الذکر اشتباه است. با این کار نه تنها به اعتبار سایت و کسب و کار خود لطمه می زنید بلکه موجب می شود که مخاطبین دیگر به محتواهای بعدی که در سایت قرار می دهید اطمینان نکرده و بدون مطالعه از کنار آن بگذرند.

لذا محتوا و مطالبی که در سایت ارائه می دهید بایستی حاوی اطلاعاتی دقیق و درست درمورد محصولات و یا خدمات شما باشد و از این طریق اعتماد مخاطبین را به سمت خود جلب کنید.

 • تولید محتوا جذاب و گیرا

مخاطبین علاقه مند به سایت، محصولات و یا خدمات شما هر محتوایی را که در سایت ارائه می دهید آن را دنبال کرده و مطالعه می کنند. لذا بایستی حتما برای جلب هر چه بیشتر اعتماد این مخاطبین محتوایی جذاب و گیرا تولید کنید.

نکاتی که برای تولید محتوای جذاب و گیرا باید رعایت کنید به قرار ذیل است:

 • سعی کنید از طریق پرسش و پاسخ موضوع مد نظر مخاطبین را برای تولید محتوا پیدا کنید و از این طریق با توجه به نیاز و سلیقه آنان اقدام به تولید محتوا کنید که مورد استقبال قرار می گیرد.
 • نوشتن مقدمه ای زیبا برای تولید محتوا را فراموش نکنید.
 • می توانید برای جلب نظر مخاطب در مقدمه از داستان استفاده کنید.
 • استفاده از تصویر و ویدئو در محتوا

لازم است که بدانید روش های یادگیری در افراد مختلف با هم فرق دارد برخی از طریق مطالعه و برخی دیگر تنها با دیدن می توانند مطلبی را یاد بگیرند، البته این را نیز بایستی بدانید که تمامی افراد محال است از طریق ابزارهای دیداری مطلبی را یاد نگیرند لذا توصیه می کنیم حتما در متن محتوا از عکس، ویدئو و نمودارها استفاده کنید و از این طریق محتوای جذابی را در اختیار کاربر قرار دهید.

 • انتخاب صحیح کلمات کلیدیانتخاب صحیح کلمات کلیدی

نکته دیگر در تولید محتوای با کیفیت توجه به کلمات کلیدی است. همانگونه که می دانید مخاطبین از طریق کلمات کلیدی، محتوای شما را در موتورهای جستجو بررسی می کنند.

به این نکته نیز توجه داشته باشید که تعداد کلمه های کلیدی باید براساس الگوریتمی که گوگل در نظر گرفته است، تعیین شود. در غیر این صورت با جریمه توسط گوگل اعتبار سایتتان کاهش پیدا می کند.

 • محتوای کوتاه و با کیفیت سئو شده

برخی از افراد بر این باورند که یکی از نشانه های محتوای باکیفیت طولانی بودن متن آن است. در صورتی که این باور غلط است و یک محتوای کوتاه ولی با مطالب با کیفیت بسیار ارزشمند خواهد بود.

 • به روزرسانی مداوم محتوا در سایت

شما با راه اندازی سایت نسبت به مشتریان و مخاطبینی که از سایت شما دیدن می کنند متعهد هستید، لذا بایستی حتما به صورت مداوم محتوای با کیفیت را در سایت خود انتشار دهید و محتواهای قبلی را آپدیت کنید.که می توانید سئو سایت خود را ارتقا دهید.